___Blog&Já______Pro vás______Ostatní

Projekty

2013 TAG

4. ledna 2014 v 18:08 | L.
Možná bych s články, které se týkají roku 2013 nebo 2014 měla přestat :D. Ale stejně bude asi ještě jeden, takže se jich nezbavíte :). V minulém článku jsem vám popsala velmi jednoduše můj rok 2013. Tenhle tag už bude asi konkrétnější, takže mě možná poznáte zase o trochu víc :D.

Things I Love About Winter #1

5. prosince 2013 v 16:01 | L.
Na dnešek je tu spíš takový nenáročný článek. Je to projekt Things I Love About Winter. Je to projekt, ve kterém vlastně 'sdílíte' obrázky, které vypovídají o tom, co milujete na zimě :). Jak jednoduché :)... Vybrala jsem deset obrázků, které patří k mé zimě :)

things i love about winter | via Tumblr

Prázdninový knižní TAG

15. srpna 2013 v 18:07 | L.
"Nemilovat knihy znamená nemilovat moudrost. Nemilovat moudrost však znamená stávat se hlupákem."
Jan Amos Komenský

Nazdárek lidičky :)
Dneska je tu knižná TAG, který jsem našla zde. Abych se přiznala, jako malá jsem byla docela knihomol :D. Knížky jsem milovala a čtenářák jsem měla už na začátku roku celej přečtenej (mohli jsme číst jakoukoliv knížku). Teď už tak vzorná nejsem, ale knížky miluju pořád :D.

;

1. Čteš o prázdninách více, nebo méně, než přes rok?
Většinou čtu víc :) ... Přes rok není čas, ale o prázdninách se mi zase nechce, takže je to se mnou těžký :D.
2. Když si vybavíš prázdniny, jakou knihu si s nimi spojíš?
Když mi bylo asi tak 8, milovala jsem knížky o Aničce. Proto si s prázdninama spojuju knížku Anička u moře. Tak trochu mimo mísu, ale tyhle knížky jsem vážně milovala :D.
3. Kolik si schopná/ný si vzít knih na dovolenou?
Na dovolenou jsem si vzala dvě knížky, ale přečetla jsem jen tu jednu :D. Potom jsem nemohla spát, jak jsem nad ní pořád přemýšlela :3.

4. Čteš o prázdninách nějakou povinnou četbu?
Povinnou četbu jsme měli jenom v šesté třídě, pak jsme dostali jinou učitelku :D. Takže žádnou číst nemusim. (Do čtenářských deníků si vybíráme knížky, které si chceme přečíst a ne ty, které jsou vypsané na seznamu.)
(3) drawing | Tumblr
obrázky -www.weheartit.com-
5. Preferuješ klasické knihy (papírové), nebo e-knihy (elektronické knihy)?
Rozhodně papírové :D! Není nic lepšího než držet v ruce novou (papírovou) knížku. Přijde mi to víc osobní a pak mám ke knize takový vřelejší vztah :).
6. Jakou knihu by jsi ráda viděla zfilmovanou?
Většina takových knih už se natáčí (nebo jsou již dávno natočeny), takže momentálně asi žádnou. Nejvíc z těhlech filmů se těším asi na Divergenci a na Delirium :).
7. Kdyby jsi měla možnost prožít den s nějakou knižní postavou, jaká by to byla?
Nedokážu vybrat jedinou postavu :D. Možná bych se chtěla setkat s Tobiasem a Tris (Divergence) a s Malým princem :D. Taky s Lenou a Alexem (Delirium). Těch postav by bylo víc, ale je těžké mezi nimi vybírat.
8. Které místo z knih bys ráda navštívila?
Tak to opravdu nevím :D. V knihách je spousta kouzelných míst... Jednou bych se chtěla kouknout na kolej Neohrožených (Divergence), ale skákání z vlaku a padání do propasti bych nedala. O tom skákání do propasti se mi zdálo a vážně jsem neměla tak silnou vůli, jako Tris :D.

A co vy a knížky?
Jaká je vaše nejoblíbenější (teda pokud vůbec nějaké čtete :) )?

D- dopisy

10. srpna 2013 v 18:12 | L.
všechny obrázky najdete zde

Marně přemýšlím, kdy jsem naposledy dostala nějaký dopis (nepočítam žádné účty - atd. ...). Chtěla jsem si už s několika lidma psát ... Našla jsem si několik kamarádek, vždycky jsem psala první. Všechny byly z ciziny a žádná neodepsala -.- . fromthest4rs: Enjoy my queue while im on the beach c:
Těžko říct, jestli šlo o špatně popsaný /a poslaný/ dopis (o tom pochybuju -.-) nebo jen o neschopnost pošty nebo mých 'kamarádek'.
Říkám si, jestli ještě někdo vůbec dopisy posílá. Pohlednice se u nás ještě posílají, ale dopisy vůbec :). Vlastně v poslední době už ani nepotkávám lidi, co by četli knížky (a ještě aby psali dopisy).
everything-relatable: Want more personal?
Říkám is proč dopisy vymizely, asi lidé dávají přednost rychlosti a praktickému uschovávání (holt za ty roky se ty dopisy začnou hromadit :D). Možná je to lepší, ale kouzlo dopisů pro mě nikdy nezmizí. Taky bych si přála zase někdy nějaký dopis dostat :).
7peaches: secret letters by whimsical jane on Flickr.

Dostáváte dopisy?
Chtěli byste si s někým psát?

D - dětství

17. července 2013 v 7:29 | L.
článek k projektu -písmenkový projekt-
Když píšete o dětství a vlastně jste ještě děti... Do projektu jsem se pod písmeno "D" rozhodla zařadit i článek o 'dětství'. Vlastně i já jsem pořád dítě, ale mezi ty menší děti se už nepočítám. Dnešní děti už nejsou takové ty klasické děti, které si hrají na zahradě, běhají a smějou se s kamarády. Většina dnešních dětí má za koníčky jen herní konzole, počítače, tablety, hry a mobily.
Dnešní děti už nejsou děti. Myslím teď děti od školky do prvního stupně. Já jsem z generace, která byla na přelomu toho dětství s počítačem, tabletem a toho s hrami a kamarády. Vlastně má největší 'moderní' zábava byla dlouhou dobu jenom televize a takový pejsek, ve kterém byl tetris a další 'klasické' hry. A ještě jsem mohla hrát pár počítačových her se Scooby-Doo a myškou Milo :). Ale neseděla jsem u toho celý den, chodila jsem ven (i sama-bydlím v jiném městě než mám školu), zabavila jsem se i bez tabletu a počítače :D.
Vulcânica | via Tumblr
Bohužel ve družinách všichni obsadí počítače a kreslení, hry a další aktivity zbydou jen na ty co přišli pozdě. Mrzí mě, že tyhle děti nezažijou to co my. Jsou i výjimky... Ale je jich málo :). Je mi líto dětí navlečených do oblečků, co vypadají jako pro modelky a vypadají strašně dospěle. Děti nemají být modí, děti mají být děti. Možná to někomu příjde roztomilé, ale co ty děti mají za dětství, když si ani nemůžou sednout do trávy, běhat, (v tom značkovém oblečení)...
Jsem ráda, že jsem vyrostla, alespoň v tom přechodu mezi dětstvím u počítače a dětstvím venku. Sbírání Pokémonů, hraní 'Lávy' a dalších her , stavění základen, hraní na úkoly, zpívání, dělání blbostí. Jsem ráda za svoje dětství ♥! :) A vy?
Untitled
obrázky z www.weheartit.com
Jaký máte názor na dnešní děti vy?
Jste rádi za svoje dětství?

↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑

TAG: 15 podivných faktů o mně

15. července 2013 v 8:44 | L.

Začínají mi docházet nápady na články :D ... Proto jsem se rozhodla udělat si TAG 15 podivných faktů o mně :) ... Tak se o mně aspoň něco dozvíte :).
Otázky: (zdroj)
#1. What's a nickname only your family calls you?
#2. What's a weird habit of yours?
#3. Do you have any weird phobias?
#4. What's a song you secretly LOVE to blast & belt out when you're alone?
#5. What's one of your biggest pet peeves?
#6. What's one of your nervous habits?
#7. What side of the bed do you sleep on?
#8. What was your first stuffed animal && it's name?
#9. What's the drink you ALWAYS order at starbucks?
#10. What's the beauty rule you preach.. but never ACTUALLY practice?
#11. Which way do you face in the shower?
#12. Do you have any 'weird' body 'skills'?
#13. What's your favorite 'comfort food'/food thats 'bad' but you love to eat it anyways?
#14. What's a phrase or exclamation you always say?
#15. Time to sleep- what are you ACTUALLY wearing?

Č- čas

7. července 2013 v 6:59 | L.
článek k projektu -písmenkový projekt-

C- cestování

26. května 2013 v 12:28 | L.
článek k projektu : "písmenkový projekt"
Photo-photography-fan-25988447-500-333_large
Taky tak milujete cestování? Cestování je něco úžasného, něco co vás převede do jiného světa. Ať už je to cestování po naší republice nebo cestování po světě, je to něco co nám představuje kulturu cizích krajů, naší kulturu, povahu nám tak blízkých a přesto tak vzdálených lidí v jiných zemích.
Tumblr_mgtoshdass1s39f6ro1_500_large
Zatím jsem cestovala pouze po Evropě. Konkrétně jsem byla ve Slovensku, Německu, Polsku, Rakousku, Itálii, Švýcarsku, Monaku, Lucembursku, Lichtnštejnsku, Belgii, Nizozemsku, Francii a v ČR :D ... Jsou to nádherná místa...
Large
Cestování je moje láska :D ... Miluju cizí kulturu a hlavně zážitky!
Kde jste byli vy?
Máte rádi cestování?

B- Blog.cz vs. Blogspot.com

28. března 2013 v 7:56 | L.
článek k projektu :"písmenkový projekt"
(weheartit.com)

Ovládání

Blog.cz je proti Blogspot.com (nebo chcete-li Blogger.com) primitivní. Jednoduché ovládání, snadné úpravy, jednoduchost ve všech směrech. Právě proto je o blog.cz tak velký zájem. V jednoduchosti je totiž někdy krása. Ten kdo se vyžívá ve složitém upravování všeho možného se bude nejlíp cítit na blogspotu, ale naopak ten kdo neumí zacházet s těmihle "věcičkami" se vyžije na blog.cz. Na blogspot si totiž můžete vybírat z typů písma, velikosti, atd. hned v článku a do článku můžete přímo přidávat videa z youtube, fotky z webových alb a spoustu dalších výhod. Rubriky se v blogspot jmenují štítky a článek může mít i několik štítků (tzn. několik rubrik). Článek lze běžně přednastavit a upravit si u něj nápisky, nápis celý článek (změnit například v obrázek) atd....

Design a možnosti v úpravách

Design se u blogspot musí umět, úpravy designu jako barva pozadí a záhlaví je složitější a málokdy vypadá dobře. Co se týká dalších věcí, jako jsou typy písma, 2 menu, libovolné rozmístění aplikací, výběr z aplikací, rozsáhlost úprav - vyhrává jednoznačně blogspot. Na blog.cz se toho moc upravit nedá, ani favicon a tady je jedna z nevýhod jednoduchosti blog.cz ... Nedá se tu nic moc upravit :D.

Návštvnost

Vám na blogspot.cz moc růst sama od sebe nebude. Blogspot.cz je totiž tak rozsáhlé, že si musíte pomoct sami, například komentováním článků ostatních blogerů či blogerek. Největší návštěvnost mají fashion, zahraniční, DIY a jinak kreativní blogerky. Pokud plánujete blog tipu deníček, zvolte si raději blog.cz. Tady vám totiž návštěvnost poroste skoro sama!

Celkové výhody Blog/spot

Blog:
-jednoduchý, celkově se snadno ovládá
-pro začátečníky
-díky žebříčkům vám návštěvnost poroste víc než na blogspot
-česká a slovenská komunita

Blogspot
-velký výběr z úprav
-světová komunita
-pro pokročilejší
-složitější, ale efektivnější
-skvělé zíázemí pro fashion, diy, foto, beauty a jinak kreativní blogy

Tohle byl můj názor na blog.cz a blogspot.com... Spoustu jsem tam toho nenapsala a na hodně věcí zapomněla... Těšte se na nový design, snad něco dneska vymyslím :D.
Mějte se ňufánkově ;)

B- balónky

3. března 2013 v 20:59 | L.
Taky tak milujete balónky?
Připomýnají mi narozeniny a oslavy, které miluju... S balónky byla největší legrace. Mohl to být míč, boxovací pytel, hlava nepřítele, výzdoba na párty a hlavně něco s čím se dá užít spousta legrace :3

tahle písnička byla "IN" za mých rodičů :33
Nena - 99 Luftballons

Ten pocit, když vám balónek praskne při nafukování :))
Ten pocit, když vám jedinému praskne balónek /forever alone/ :))
Ten pocit, když se leknete balónku :D

2171533_large
(weheartit.com)

Už jste někdy házeli s balónky naplněnými barvou na plátno? Já ne :/. Ale strašně bych to chtěla zkusit :D .
A co třeba balónková válka ? Balónky naplněné vodou :)? To jsem teda taky ještě nezkusila, ale kdo ví, třeba jednou :D
Tumblr_mj1ckdxuej1rbo8zpo8_500_large_large
(weheartit.com)
Vždycky jsem jako malá přemýšlela /a přiznám se ,že nad tím přemýšlím i teď/ kolik by bylo potřeba balónků ,abych letěla do oblak :D Jaký by to byl pocit? Co by se stalo,kdyby všechny balonky praskly? ... Někdy bych si přála takový domeček, jaký je ve filmu Vzhůru do oblak. Doletět si k moři, do USA, do cizích zemí... :) Bydlet v oblacích...
Snít můžu - dokud se neprobudím :D

A- Amerika

2. března 2013 v 6:51 | L.
článek k projektu : "písmenkový projekt"
(tento článek je především o Severní Americe tzn. Kanada, USA)
V mnoha článcích jsem četla: "Kde by byl svět bez Ameriky"? ... Ale kde by byla Amerika bez světa ,který je okolo ní? Možná že by tu ještě dnes běhali Indiáni, Inuité. Živili by se tu "alá" co zem dá... Žádný oblečení s vlajkou USA, žádný Hollywood. Na druhou stranu zase žádné brambory, rajčata, tím pádem žádné hranolky ...
Amerika je strašně zvláštní světadíl. Na severu velmoci světa, na jihu chudinské země. Na severu srdce ledního hokeje, na jihu srdce socceru /fotbalu/. Angličtina+francouština - španělština+portugalština. Jeden světadíl - několik různých jazyků, zájmů, ... . Ono to vlastně není vůbec divné, přeci Evropa je taky jeden kontinent a mluvíme jinými jazyky, žijeme jinými sporty, máme jinou kulturu. Všechno to vzniklo asi zaměńováním pojmů USA a Amerika.
Když řekneme Amerika vybaví se nám USA - Amerika. Amerika- pro nás čitelnější název, místo - kde každý chce žít, kam každý chce jet na dovolenou. Zároveň zem, která je dalším příkladem nadřazenosti.
Amerika nám vzala identitu, dala spoustu filmů a zároveň nám dokázala ,jak lidé umí být sobečtí. Každý má názor na Ameriku jiný! :D Do světa se dostane pouze to co USA chce a tak si lidé myslí, jak je to tam úžasné... Připomýná mi to další světovou velmoc...
Myslím, že když se vás zeptám jestli (uplně zadrmo můžete jet kam chcete) pojedete do Kanady nebo do USA - řeknete mi USA. Nejmíň 8 z 10 lidí by to udělalo!
Kam byste jeli vy?

Písmenkový projekt

18. února 2013 v 6:59 | L.
Ahoj všichni :)
Napadlo mě udělat projekt- písmenkový projekt! :D
Něco takového už jsem několikrát viděla u vlogerek i blogerek, ale já se to pokusím pojmout na 100% originálně :33 :) ...Projekt spočívá v tom, že ke každému písmenku napíšu několik článků(s mými názory), na nějaké téma. Pak sem dám odkaz :D. Můžou být minimálně 2 články na písmenko + bonusové články, když mě něco napadne ... písmenko, na které nic nebudu moct vymyslet prostě nebudu dělat ;) ...Některá slova si budu předepisovat, takže se nedivte :D . Doufám, že se vám projekt zalíbí :33
...♥ Moje názory-moje věc♥...
A

B


C


Č

D
dopisy

E

F

G

H

CH

I

J

K

L

M

N

O

P

Q

R

Ř

S

Š

T

U

V

W

X

Y

Z

Ž
 
 

Reklama