___Blog&Já______Pro vás______Ostatní

Všechno je v hlavě

20. ledna 2014 v 15:59 | L. |  Na téma ...
Je až neuvěřitelné kolik si toho dokážeme vsugerovat. Vnutíme něco našemu mozku, který novou informaci přijme za skutečnost. Že si něco dokážeme vsugerovat má svojí výhodu i nevýhodu. Velkou výhodou je, že si vlastně můžete vnutit úspěch. Musíte si začít věřit a neustále si říkat jak to zvládnete a bude to dobrý. Nesnáším, když kamarádky ve třídě začnou šílet před písemkou a svoje negativný řeči šíří po celé třídě. Ovlivňují tak sebe i ostatní a potom se není čemu divit, když jim písemky dopadají špatně.
Hodně se to, co máme v hlavě, týká i zdraví. Do určité míry dokážeme ovlivnit průběh nemoci. Když budete pít z jedné skleničky s kamarádkou, která má angínu a nebudete to vědět, většinou se vám nic nestane. Když budete pít s kamarádkou další den znovu ze stejné skleničky a ona bude mít pořád angínu a řekne vám to ... hnedka si (ať už vědomě či nevědomě) začnete vsugerovávat, že určitě taky tu angínu budete mít a například vás začne bolet v krku. To samé s léky. Některé léky slouží pouze jako placebo. Vypadají a chutnají jako léky, ale ve skutečnosti nemají žádný účinek. Jejich účinek spočívá ve zmatení mozku. Mozek ví, že dostal lék, který má tlumit bolest halavy (například). Ale ve skutečnosti vlastně žádný lék nemáte ... A stejně vás hlava přestane bolet.
Všechno je to pouze v hlavě a málokdo to ví. Málokdo si to uvědomuje a obravdu jen mizivá část z nás toho umí pořádně využít. Ti kteří toho umí využít ovlivňují naší mysl. Jen ubohá reklama v televizi se vám dokáže tak nenápadně vnutit... To samé je i u politiků, kteří mají velmi dobře promyšlené politické kampaně, aby nalákali co nejvíce lidí. Nenechte se tak ovlivňovat ;). Nestojí to za to :). Buďte sví a věřte si ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Luciiy. Luciiy. | Web | 21. ledna 2014 v 21:16 | Reagovat

pěkný článek:) mozek je stejně takovou malou lidskou záhadou. zdaleka o něm ještě lidi neví všechno a myslim že ani vědět nebudou:)

2 en. en. | Web | 22. ledna 2014 v 14:44 | Reagovat

Velmi zajímavý článek. Pro mě bude mozek vždycky záhada kterou nepochopím a je to hrozně zajímavé.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama