___Blog&Já______Pro vás______Ostatní

Leden 2014

Nádech.

27. ledna 2014 v 20:48 | L. |  Autorka
Just Breathe
Možná bych se měla nejdřív pořádně nadechnout. Tenhle týden je nějaký zamotaný :/. Dnešek byl vcelku fajn :). Šli jsme na přednášku s jedním z předních českých sexuologů. Nerada popisuju detaily - přeci jenom je to blog a ne deníček - kdokoliv to může objevit -_- . Bylo to moc fajn :). První dvě hodiny jsme byli ve škole, potom jsme jeli busem na přednášku a v jednu byli zpátky. Určitě taky máte na škole nějakého učitele, kterého zrovna dvakrát nemusíte. Proč já...? Proč na mě musí být zasednutejch tolik učitelů (a zrovna těch podstatnejch)? Nejsme výběrová škola, moje škola je docela malá škola, ale přesto se umisťuje na špičkách žebříčků :). A proto taky máme mnohem tvrdší režim. Poslední týden a všichni píšou na svém blogu, že mají oddech a pohodičku, lehárko ... Kéž by... Btw. zítra píšeme dvě písemky (měli jsme psát tři, ale přemluvili jsme jednoho z učitelů :D). Už z toho začínám být dost unavená. Tenhle ročník už jsem se vážně musela začít snažit, abych si udržela čistý průměr (naprosto čistý -__-) . Uvidíme, jestli se mi to povede. Tentokrát jsem už měla vážně všechno jen o chlup. Není to zrovna lehký, když neustále všichni mejí zásobu písemek, laborek, seminářů apod. ...
Taky vás to už tak unavuje? :)

Závist ...

22. ledna 2014 v 21:51 | L. |  Na téma ...
Jak já nesnáším závistivý lidi -_-... Je neuvěřitelné, co všechno lidi dokáží závidět. Peníze, majetek, lásku, kamarádství, štěstí ... všechno. Úplně mě to deptá. V létě jsem s kamarádkou neměla zrovna lehký období (nechci to moc rozebírat, prostě jsme zjistily, kdo (nebo co?) je opravdu naše kamarádka, všechny poštvala proti nám a začla nám všechno závidět .... a nejen ona nám závidí ... a k tomu všemu se přidaly další problémy) . V tom nelehkym období jsme s kamarádkou pochopily, že je úplně zbytečný se trápit závistí. Když vás všechno zradí a zůstane vám jen jeden člověk, kterýmu věříte, uvědomíte si, co je důležitý... Ještě horší je možná nepřejícnost, která užírá pár mých (nyní už většinou bývalých) kamarádů. Určitě to znáte.Když máte kamarády, cestujete, bavíte se, jezdíte na akce (teď myslim akce s kamarády), posloucháte písničky, který chcete a užíváte si života (v míře zákona -_- :) ) - lidi vám závidí a nepřejí. Takový lidi je třeba naprosto ignorovat. To nejsou kamarádi, to jsou jen nepřejícní hajzlové, závistiví ***** a sobecké krysy :). Jenže ono neni tak lehký to ignorovat :D... Hlavně když jsou všude - naprosto všude!
A nejhorší na tom je , že tu budou vždycky...
Taky máte takové 'kamarády'?

Všechno je v hlavě

20. ledna 2014 v 15:59 | L. |  Na téma ...
Je až neuvěřitelné kolik si toho dokážeme vsugerovat. Vnutíme něco našemu mozku, který novou informaci přijme za skutečnost. Že si něco dokážeme vsugerovat má svojí výhodu i nevýhodu. Velkou výhodou je, že si vlastně můžete vnutit úspěch. Musíte si začít věřit a neustále si říkat jak to zvládnete a bude to dobrý. Nesnáším, když kamarádky ve třídě začnou šílet před písemkou a svoje negativný řeči šíří po celé třídě. Ovlivňují tak sebe i ostatní a potom se není čemu divit, když jim písemky dopadají špatně.
Hodně se to, co máme v hlavě, týká i zdraví. Do určité míry dokážeme ovlivnit průběh nemoci. Když budete pít z jedné skleničky s kamarádkou, která má angínu a nebudete to vědět, většinou se vám nic nestane. Když budete pít s kamarádkou další den znovu ze stejné skleničky a ona bude mít pořád angínu a řekne vám to ... hnedka si (ať už vědomě či nevědomě) začnete vsugerovávat, že určitě taky tu angínu budete mít a například vás začne bolet v krku. To samé s léky. Některé léky slouží pouze jako placebo. Vypadají a chutnají jako léky, ale ve skutečnosti nemají žádný účinek. Jejich účinek spočívá ve zmatení mozku. Mozek ví, že dostal lék, který má tlumit bolest halavy (například). Ale ve skutečnosti vlastně žádný lék nemáte ... A stejně vás hlava přestane bolet.
Všechno je to pouze v hlavě a málokdo to ví. Málokdo si to uvědomuje a obravdu jen mizivá část z nás toho umí pořádně využít. Ti kteří toho umí využít ovlivňují naší mysl. Jen ubohá reklama v televizi se vám dokáže tak nenápadně vnutit... To samé je i u politiků, kteří mají velmi dobře promyšlené politické kampaně, aby nalákali co nejvíce lidí. Nenechte se tak ovlivňovat ;). Nestojí to za to :). Buďte sví a věřte si ...

Oddech

18. ledna 2014 v 12:11 | L. |  Autorka
Potřebovala bych oddech. Od všech těch falešných lidí. Od lidí, kteří dělají jak moc mají strašný život, hrají na dvě strany a svůj život vidí ve statusech na facebooku. Takových lidí je strašně moc, nikdy před nimi neutečeme... Včera jsem byla s kamarádkou v našem 'velkoměstě'. Jsem z tohohle 'výletu' úplně vyčerpaná. Se třídou (a ještě jednou třídou) totiž pojedeme na dva dny do Prahy na exkurzi, kterou každoročně naše škola pořádá. Nechci to tu moc rozepisovat, určitě vám o tom ještě napíšu, týká se to umění a v našem programu bude i návštěva Karlína a muzikálu Lucie :3.

Jenže kamarádka nemá šaty... Přesněji řečeno nemá vhodné šaty :D. A tak jsme prošly všechno, co se dalo a na nic jsme nemohly narazit. Krom toho, že jsem si zapomněla šátek v 'mekáči' a pak ho tam po hodině našla ležet na parapetu, místní obchodníci z tržnice si mysleli , že jsem jim čórkla dvoje šaty (a ještě jsem jim ukazovala, jak je vracim - logika lvl. 15851631) a toho, že jsme jely s kamarádkou v buse nazpátek s lidma, který vážně nemusíme ... se vlastně nestalo nic významnýho :).
alostsoulindarkness: W
Já už jsem si šaty vybrala ;). V Gatu jsem je našla za 250 ,- (no neber to :D). Jsou úplně obyčejné- černé a mají takový zvláštní střih. K nim jsem včera ulovila náušnice - černá srdíčka s postříbřeným okrajem :). Uvidím, možná se vám to pokusím nějak nafotit, ale nejsem si jistá, jak to celé dopadne :).

Pokusím se (zase) být aktivní, ale uvidím, jak to všechno budu stíhat :).
A co vy? Plánujete jít někam na muzikál? Taky tak nesnášíte nakupování šatů ?

Neaktivita

13. ledna 2014 v 14:52 | L. |  Blog
Teď nějakou dobu nebudu moc aktivní. Říkala jsem si ,že to budu stíhat, ale bohužel to není tak lehké. Teď toho máme sice méně, ale pořád je toho hodně a dost mě to vyčerpává. Proto teď nebudu nějakou dobu moc aktivní.

Snad aspoň vy máte trochu času :)...

Lol

Fííha

7. ledna 2014 v 18:44 | L. |  Autorka
Tenhle týden začal dost krutě. Je neuvěřitelné, že stačily dva dny ve škole a jsem znovu unavená. Nejraději bych šla spát už teď... Písemky, písemky a zase písemky, diktáty, slohové kontrolní práce, zkoušení a znovu písemky :/. Už by to chtělo víkend :D. Taky se cejtíte tak unaveně?
Chill
Dost se bojím těch písemek. Potřebovala bych dostat jedničky (hlavně z matematiky), jenže ono to neni tak lehký. Vždy udělám nějakou malou pitomou chybu... A u nás je dost přísný známkování, takže taková pitomá chybka mě vyjde hnedka na dvojku. Ráda bych si s někým zanadávala, ale zrovna teď nemám s kým :D. Jelikož jsem unavená, nesoustředím se na učení, takže si to akorát přečtu a víc nedokážu :/ (a pak to taky tak vypadá). Taky mi v poslední době někdo chybí (pořád tak nemůžu přijít kdo to je :) ) ... Doufám, že se brzy ukáže :3.
Asi si budu muset dát terapii :D. Zelený sypaný čaj a nějakou chill písničku :D. Mimochodem postoupila jsem do okresního kola finanční soutěže (bohužel s 2 né moc chytrými dívkami :/ --> asi to projedem :( ). Takže aspoň za to jsem ráda :3. Držte mi palce :D...

Jak jste na tom v poslední době vy?

2013 TAG

4. ledna 2014 v 18:08 | L. |  Projekty
Možná bych s články, které se týkají roku 2013 nebo 2014 měla přestat :D. Ale stejně bude asi ještě jeden, takže se jich nezbavíte :). V minulém článku jsem vám popsala velmi jednoduše můj rok 2013. Tenhle tag už bude asi konkrétnější, takže mě možná poznáte zase o trochu víc :D.


Čte ještě někdo vůbec knížky?

3. ledna 2014 v 15:42 | L. |  Na téma ...
Čte ještě někdo vůbec knížky? Docela by mě to zajímalo :). Já sama knížky čtu docela dost. Přála bych si jich přečíst mnohem víc, ale časově (ani finančně :/) to moc nevychází. V knížkách většinou hledám nějaké poselství, to co autor chtěl knížkou říct... Každá knížka nějaké takové má. Právě to poselství je na knížce nejlepší. Jen málokdo dokáže to poselství poznat. Ono taky dost záleží na přístupu, jaký ke knížkám máme. Když jsem řekla kamarádům, že jsem dostala k Vánocům snad 7 knížek, tak trochu se mi vysmáli. Moji kamarádi moc knížky nečtou. Nehledají v nich smysl a to je ta chyba. To je ten důvod, proč je knížka nenadchne. V dnešní době se prostě a jednoduše stalo pro většinu z nás čtení knížek OUT :D.

reading | via Facebook

Zajímavé je, že moje oblíbená knížka je většinou ta poslední, kterou jsem přečetla (btw. stejně jako u Charlieho z knížky Ten kdo stojí v koutě :D). Je až neuvěřitelné, jak jeden člověk jednou knížkou dokáže ovlivnit váš život. Jak si začnete vážit věcí, které máte... Jak vás donutí přemýšlet nad dnešním světem. Ráda používám jednu větu, kterou jednoho (snad krásného :D) dne řekl Denis Diderot.
"Bojte se člověka, který přečetl jen jednu knihu."
A takových lidí já se doopravdy bojím :).

Jak jste na tom se čtením knížek vy?