___Blog&Já______Pro vás______Ostatní

Květen 2013

C- cestování

26. května 2013 v 12:28 | L. |  Projekty
článek k projektu : "písmenkový projekt"
Photo-photography-fan-25988447-500-333_large
Taky tak milujete cestování? Cestování je něco úžasného, něco co vás převede do jiného světa. Ať už je to cestování po naší republice nebo cestování po světě, je to něco co nám představuje kulturu cizích krajů, naší kulturu, povahu nám tak blízkých a přesto tak vzdálených lidí v jiných zemích.
Tumblr_mgtoshdass1s39f6ro1_500_large
Zatím jsem cestovala pouze po Evropě. Konkrétně jsem byla ve Slovensku, Německu, Polsku, Rakousku, Itálii, Švýcarsku, Monaku, Lucembursku, Lichtnštejnsku, Belgii, Nizozemsku, Francii a v ČR :D ... Jsou to nádherná místa...
Large
Cestování je moje láska :D ... Miluju cizí kulturu a hlavně zážitky!
Kde jste byli vy?
Máte rádi cestování?

Ach ten čas...

20. května 2013 v 17:35 | L. |  Autorka
Ahojte :),
ten čas letí strašně rychle :D , už za měsíc je léto O.o (a já ještě nemám boty :D) . Jak jste se měli? Co jste dělali? Já se měla fajn. V pátek jsme s holkama uspořádaly nečekanou párty... Bylo to strašně super. Párty jako párty to nebyla, ale bylo to po dlouhý době něco, co mi udělalo pořádnou radost. O víkendu jsme jeli s kámošema na kole, ve skutečnosti to měla být trasa 34 km, ale po několika zabloudění se to nasčítalo a ve skutečnosti to bylo cca 50 km :).
Large
V neděli jsem si poškrábala nohu o stromek. Bylo to "jen" škrábnutí, ale ten pocit, když si sami obvazujete nohu (a to ještě blbě, i když jste na to skládali zkoušky /já kvůli zkouškám, abych se mohla starat o malý děti-jako vedoucí/ ) a nemáte doma dezinfekci, takže si to dezinfikujete alpou a pálí vás to jak ..., ten pocit si pamatujete ještě tejden po tom :D ...
Large
Jinak dneska jsme se školou byli na exkurzi o Karlu IV. . Dost dobrý to bylo :D, navíc to byl první náš výlet v tomhle roce ... (teda jinej si nepamatuju). Ale tak zazněly tam věci, který se nám neodváží říct ani učitelky (ty výrazy -_- a my :DDDDDD), což bylo naprosto super, ale někdy jsme z toho hodně dlouho nemohly. Byla to dobrá show, co víc říct ;).

:)

Large


Písničky O.o

13. května 2013 v 18:17 | L. |  Pro vás

Písničky

V poslední době vzniklo několik úžasných písniček. V hudebním světě se objevují noví interpreti a s nimi nové písničky. Těch písniček je tolik, že ani nevíme "jakou si vybrat". Jó jasně, jsou sice písničky, které se člověku líbí a taky ty, co se mu prostě nelíbí ,ale nepřemýšleli jste nad tím, že ty "staré" písničky jsou někdy mnohem hezčí ,než ty moderní.
Large
Hudba je úžasná, ať už je to hudba rocková, klidná, klasická, popová nebo jakákoliv jiná. Já sama hraju na 3 hudební nástroje a miluju zpívání... Milovat můžu ,že :) ? Nejvíc se mi líbí (já to mu říkám keep calmky) klidný písničky, který sice nikdy nezazpívám, protože jsou strašně vysoký, ale líbí se mi a pak většinou rap a nebo to ,co se líbí okolí ... :)

Dokázali byste žít bez hudby?
Jaká je vaše oblíbená písnička?

Citáty 0.3 - o životě

10. května 2013 v 6:09 | L. |  Pro vás
Život máme jenom jeden ,ale za to o něm máme spoustu citátů. Nad některými z nich bychom se měli zamyslet, protože právě vzkazy, citáty a příběhy z minulosti nám říkají, že bychom se měli poučit z chyb druhých.

Život je jako hodina matematiky. Sčítáš, odčítáš, násobíš, dělíš. Uděláš chybu. Chceš ji opravit - POZDĚ, ZVONÍ...

Člověk má jen 3 velké zážitky: Zrození, život a umírání. Neví o tom, že se narodil, trpí, když umírá a zapomíná, že žije.

Skutečnost citátů pochopíme až tehdy, když je prožijeme.

Člověk nutně potřebuje k životu dobrou postel a pár dobrých bot. Proč? Pokud není v posteli, má na nohou boty - a naopak.
GLORIA HUNNIFORDOVÁ

-některé z nich určitě znáte, ne všechny se vám mohou líbit, ale citáty jsou pravdivé, ať se nám to líbí nebo ne-


Jaký vybrat dárek ke dni matek?

7. května 2013 v 7:09 | L. |  Tipy pro vás
Den matek se pomalu blíží. Slavíme ho druhou květnovou neděli a tento rok připadl na 12.květen. Tento den patří jen našim maminkám a nezáleží na tom jaký vztah s nimi máme, vždy bychom si měli udělat čas. Nevíš ještě jaký dárek mamince k jejímu svátku dáš? Inspiruj se tímto článkem.
Large


Diary °4.5.2013

4. května 2013 v 20:58 | L. |  Autorka
Dnešek uběhl strašně rychle. S kamarády jsem jela závod na kolech, tu nejmenší trasu (35km - ve skutečnosti ještě víc ,protože jsme malinko zabloudili :D), tu hroznou trasu plnou mega kopců, který jsem z poloviny raději vyšlapala (a vedla kolo), protože jsem už v polovině kopce umírala ... Bylo to fajn, ale zjistila jsem, že jestli chci jet na školní výlet, který jedeme na kolech, musim začít každý den jezdit na kole... Takže co nejdřív začnu s mým novým "cvičebním" plánem...

Large
Jsem z toho unavená. Chvílema pršelo, potom jsme jeli tím nejbahnitějšim bahnem, co jsme mohli potkat a navíc jsem se chytře (znovu) nachladila, takže se musím co nejrychleji uzdravit ( a proto se odsouvá můj plán s kolem nejmíň o pár dní). Zítra se u jedné mé příbuzné ve městě koná pouť. Možná bych raději měla zůstat doma a léčit se, ale přece si to nenechám ujít :D...
Užijte si zbytek víkendu ♥ (a nebuďte nemocní ...) :D
L.
Ys9yuhp_large
(obrázky : http://weheartit.com/xoxoLenka )

Recenze: Delirium

3. května 2013 v 7:09 | L. |  Knihy

Delirium


Lauren Oliver
Série: Delirium
Žánr: Sci-fi a fantasy - Romány
Rok vydání: 2012, počet stran: 352


Oficiální popis:
Dříve si lidé mysleli, že je láska dobrá věc. To bylo předtím, než na ni vědci objevili lék. Lidé nechápali, že když vám jednou láska oblaží mysl a rozproudí krev, není úniku. Teď je všechno jinak, vědci ji dovedou vymýtit a vláda požaduje, aby se všichni občané v den svých osmnáctých narozenin podrobili speciálnímu lékařskému zákroku, díky němuž by měli být vůči lásce imunní. Lena Halowayová se na ten den vždy těšila. Život bez lásky přece znamená život bez bolesti, bezpečný a předvídatelný. A šťastný...

Můj názor:
Tahle knížka je snad nejlepší knížkou ,kterou jsem kdy četla. Miluju přesně tenhle typ knížek. Svět bez lásky? V téhle knížce ano... Vědci přišli na to, že je láska nebezpečná nemoc ničící životy, proto proti ní vynalezli lék. Svět rozdělený na 2 části - svět a divočina. Divočina- jediné místo, kdy můžete "svobodně" žít... Je to jen pověst, opravdu existuje?Jak se tam dostat, když je to tu všude hlídané regulátory (policie)? O tomhle přemýšlí Lena , které matka umřela přávě na nakažení touto nebezpečnou nemocí. "Co když jsem stejná jako moje matka"? ...

Poznámka:
Podle mě ta knížka má "poselství" ... Nevím co přesně touhle knihou chtěla autorka říct, ale když se budeme chovat, jako teď svět možná zachvíli bude úplně stejný ... :/.

Zajímavost:
V roce 2014 má vyjít stejnojmenný film právě podle této literární předlohy .

Pokračování v současné době:
Pandemonium

1. máj

1. května 2013 v 19:12 | L. |  Autorka
Large
První máj-lásky čas... No jak pro koho ,že...
Včera byly Čarodějnice (muhehe). Jak "skvělý" je dívat se na (řekněme hodně mírně) opilé spolužáky a povídat si s těma co ještě zvládaj plynule mluvit (tzn. jediný co u sebe mají je kola, brambůrky a sušenky -a petardy no :3-)
Large
Dneska jsem jela s kamarádem na kole po okolí. My jsme se vsadili, že ujedem závod (který se mimochodem koná tuhle sobotu), takže jsme museli trénovat :3. Já plánuju nějakej program, trasu, zastávky a on dělá to co naplánuju... I love when I am boss ♥

Mějte se krásně
L.